Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 16.12.2015 17:49:04 

Yorkšírský terier Jenny a Barča

Odpovědi na dotazy...

16.6.2009

Uši

 Myslím,že je ještě čas,ouška se můžou postavit,ale pak zase ,když rostou zuby nebo se vyměňují můžou zase spadnout.Aby stála co nejdříve dá se tomu lechce pomoci-stočit ouško do ruličky a zalepit dokola izolepou.Funguje to perfektně poradila nám to paní chovatelka ,kde jsme kupovali Jennynku.Barča to ale třeba vůbec nepotřebovala.

 

24.3.2009

Vývojová stadia růstu psa


0. až 2. týden
Štěňata se rodí slepá a hluchá a nemají ani čich. V tomto období má štěně silně vyvinutý sací reflex a většinu dne spí a saje mléko od matky.Také se dokáže přesunout na krátkou vzdálenost lezením plovavým pohybem, ale ještě neumí chodit ani se postavit. Oči se štěňátku otevírají kolem 12 dne, ale zpočátku je jejich zrak ještě slabý.Štěně začíná otevírat oči kolem 12 dne života, zrak se vyvíjí cca do 4 - 5 týdne.

2. až 3. týden
Štěně začíná chodit a je schopno samo močit a vyprazdňovat se, v předchozím období u tohoto musela asistovat fenka, která je k tomu stimulovala olizováním pohlavního orgánu a konečníku. Kolem 20. dne věku štěněte začíná fungovat sluch a čich. Je prokázáno, že v tuto dobu je vhodné se štěňaty lehce manipulovat, občas je vzít do ruky, štěně je v tomto případě vystavováno lehkému stresu a pro pozdější dobu je lépe vybaveno ke zvládnutí jiných stresových situací.

3. až 12. týdenmyspace layout
V této době by měla nastat postupná socializace štěněte, což znamená častější kontakt s člověkem, která je důležitá pro jeho pozdější život v nové lidské smečce.
Okolo 4. týdne stáří štěněte se čich, zrak a sluch stává vyvinutějším. Štěně začíná reagovat na silnější zvukové podněty, matka v tomto období začíná štěňata usměrňovat vrčením. V tomto období již štěňata vykonávají svou potřebu mimo pelech. Jsou již také schopna začít přijímat tuhou potravu. Štěňata si začínají spolu hrát.
Okolo 5. týdne po narození již při svých hrách na sebe cení zuby, honí se spolu a začínají nosit v tlamě předměty. Mějme na paměti, že v této době je nutný častý kontakt chovatele a štěňat, aby proběhla řádná socializace, tolik důležitá pro jejich další život mezi lidmi.

6. až 8. týden
V tomto období štěně obvykle odchází od matky a sourozenců do nového domova. V novém, stálém domově štěně musí okamžitě pochopit, kdo je v rodině pánem, musí se naučit rozlišovat hierarchii rodiny.

5.1.2009

KDY ODEBRAT ŠTĚNĚ OD MATKY

V chovatelském řádu (pro psy s průkazem původu) je stanovený věk odběru od 7.  Odebrat štěně od matky v 6  týdnech je povoleno jen výjimečně, běžné je to po 8.  týdnu věku štěněte.Záleží ale i na povaze štěněte, socializaci u chovatele i na přístupu nového majitele.Myslím,že ten 8.týden až 10,týden je tak akorát.Samozřejmě záleží i na plemeni.My jsme Jenny brali ve 12.týdnech to se mi třeba na yorka zdá už dost pozdě,dlouho ji trvalo než si na Nás zvykla,ale na větší plemena to může byt ta pravá doba.Barča měla 7.týdnů a byla opravdu malinká,týden u mamky by ji rozhodně prospěl,zase je na nás hodně vázána ,a vyžaduje neustálý kontakt. 

11.8.2008 JAKÉ JE TO MÍT DVA YORKY?

Těžko se to popisuje vše má pro a proti.Když jsme se doma rozhodovali o koupi druhého yorka,byli jsme ovlivněni perfektní povahou naší Jenny.Říkali jsme si jeden nebo dva není žadný rozdíl,při jejich velikosti,ale po pravdě musím říci,že to rozdíl je.Neberu zvýšené náklady,to si každý lechce spočítá vše dvakrát(očkování,strava atd).Myslím,že pro pejsky je to naprosto super,když jsou doma bez nás tak mají o zábavu postaráno,na zahrádě stále něco vyvádějí,zase až tolik nepotřebujou náš kontakt,to zase ale záleží na povaze.Barča ,když jsme doma neustále se domáhá nějakého kontaktu s námi,Jenny to až tolik nepotřebuje.Prostě to opravdu záleží na povaze.

Největší problém,který vidím,je při různých vycházkách.Jednoho pejska a jedno malé dítě zvládnete,dva a dítě 3-4roky už je moc,musí jít někdo další.Myslím,že když byla Jenny sama,častěji jsme ji brali do města a třeba ke známým,se dvvěma už si to rozmýšlíte,ale je tady ta výhoda,že si doma pohrajou.Cesta autem,natoš veřejnou dopravou jsou taky složitější.Dovolená -jednoho třeba někdo pohlídá,dva už třeba ne,rozdělit-těžko jsou hodně na sebe zvyklé.

Shrnutí s jedním je to jednodušší ,rozhodnutí je na každém.My rozhodně nelitujeme!Holky jsou naprosto fantastické a nedovedeme si představit ani bez jedné

 

 8.10.2008 Kolik by měl dostat krmení dospělý Jorkšír za den ?

My dáváme kompletní suché krmivo a tam je vždy napsané doporučené dávkování.Jinak dospělí psi by měli dostávat  krmení jednou za den a to co dostanou měli by beze zbytku sežrat tak za 10 minut ,jestli to sní příliš rychle pak dostali málo.naopak když něco zbyde je toho moc.

 


TOPlist